BluEvolution 92 mm MD Rund

BluEvolution 92 mm MD Rund

Specyfikacja

Profil BLUEVOLUTION 92 mm MD RUND – Nowa generacja ciepłych okien, 6-komorowy system, perfekcyjne połączenie innowacyjnej technologii oraz najlepszych parametrów ochrony cieplnej właściwych dla budownictwa pasywnego.

SYSTEM-BLUEVOLUTION-92-mm-m

BLUEVOLUTION 92mm: System BluEvolution to innowacyjny system o głębokości zabudowy 92mm i 6-cio komorowej budowie. Skrzydło Rund zaokrąglone – półzlicowane o szer. zabudowy aż 103 mm. Jest reakcją na aktualne trendy i zapotrzebowanie do budownictwa pasywnego i energooszczędnego. Integruje on w sobie konwencjonalną technologię produkcji z idealnymi wartościami wskaźników termicznej izolacyjności Uf=0,9 W/m2K. Tak podwyższone wskaźniki izolacyjności termicznej, powodują, że system ten ma najlepsze parametry izolacyjne dla profili standardowych na rynku europejskim. Specyficzna konstrukcja komór wewnętrznych, a także liczne wzmocnienia pozwalają zastosować pakiety szybowe o grubości szyb do 60 mm. Okna w systemie BluEvolution zawierają oprócz dwóch uszczelek, które są w standardzie, dodatkową środkową uszczelkę, gwarantującą bardzo dobrą izolację akustyczną oraz szczelność, a co równie ważne – bezpieczeństwo antywłamaniowe.

To wszystko powoduje, że spełnia standard i wymagania okien przeznaczonych do domów pasywnych.

Dodatkowo, niskie profile ramy i skrzydła umożliwiają lepsze doświetlanie pomieszczeń. Profile dostępne w wersji RUND- zaokrąglonej. Oprócz błyszczących profili w intensywnym białym kolorze, okna w systemie bluEvolution dostępne są również w szerokiej palecie kolorów gładkich oraz drewnopodobnych (w tym drewna szlachetnego) zarówno w okleinach jednostronnych, jak i dwustronnych. Najwyższa jakość – dzięki profilom zgodnym z klasą RAL i stałej kontroli procesów produkcyjnych.

dodatkowe_cechy-2

Profile wielokomorowe

6-komorowa ościeżnica o szer.92 mm i skrzydło RUND o sze.103 mm o nowoczesnym kształcie, wykonane z najwyższej jakości PCW, wzmacniane stalą o gr.2 mm, Zastosowanie specjalnych konstrukcji komór wewnętrznych, a także odpowiednich wzmocnień, które gwarantują bezpieczne przenoszenie obciążeń przy dużych ciężarach szyb.

Szerokie możliwości szklenia

Możliwość zastosowania wszystkich rodzajów szyb do max.szer. 60 mm (preferujemy i polecamy stosownie max.pakietu do 44 mm ze względu na najbardziej estetyczny wygląd)

W standardzie dwukomorowe pakiety ciepłych szyb o współczynniku izolacyjności termicznej U=0,6 W/m2K. Głęboko osadzone szyby poprawiają izolację cieplną okien, a komory zewnętrzne bardzo korzystnie wpływają na wentylację i chłodzenie profilu. Przy zastosowaniu pakietu szybowego U=0,5 W/m2K uzyskamy parametry efektywności energetycznej Uw = 0,7 W/m2K – najlepsze w swojej klasie. Dodatkowo okna wyposażone są w ciepłą ramkę międzyszybową obniżającą ryzyko skraplania się pary wodnej na szybie wewnątrz pomieszczenia, a kolor ramki dopasowany jest do koloru okna. Możliwe jest również zastosowanie pakietów szybowych o zwiększonej odporności na włamanie.

Uszczelki

System posiadający potrójne uszczelnienie, zwiększające szczelność oraz izolację okien, a także perfekcyjną ochronę okuć przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. Przy oknach białych uszczelki w kolorze szarym.

Ościeżnica / rama

Ościeżnica o szer. zabudowy 92 mm, 6-komorowa, gwarantuje stabilność dużych konstrukcji.Lepsze doświetlenie pomieszczeń spowodowane niskimi profilami ram i skrzydeł (złożenie 118mm).

Zastosowanie

Szeroki profil ( 92 mm) o dużym zakresie zastosowania. Nadaje się on do produkcji okien:

 • rozwiernych,
 • uchylnych,
 • rozwierno-uchylnych,
 • drzwi balkonowych,
 • drzwi wejściowych,
 • drzwi przesuwnych PSK

Kolorystyka

Opisując system BluEvolution 92 mm MD RUND nie można pominąć kolorystyki profili. Firma zapewnia swoim klientom produkt biały, w okleinach gładkich i drewnopodobnych (wg dostępnej palety barw). W przypadku zamówień na profile w kolorze jednostronnym, odbiorcy otrzymują produkt na rdzeniu białym-z zewnętrzną ścianką okleinowaną wg zamawianego wzoru dekoru.

Natomiast przy zleceniach na profile w kolorze obustronnym rdzeń profili występuje w trzech kolorach podstawowych dla odpowiednich oklein:

 • jasny brąz – orzech, brąz czekoladowy, dąb bagienny, mahoń, macore, meranti, tiamma, cheyenne brąz
 • ciemny brąz – antracyt, antracyt satynowy, ciemny brąz
 • karmel – złoty dąb, oregon, daglezja, brike rose, tyak arte, vermont, montana, nebraska,

Dzięki temu, w przypadku zarysowań okien przez użytkownika, nie widać białych rys, a jedynie ślady wgłębień w kolorze nałożonej okleiny.

Listwy przyszybowe

System oferuje trzy typy listew przyszybowych: klasyczną płaską, półokrągłą i dekoracyjną.

bluev-rodzaje-2

W firmie BROS standardem jest Roun-line, pozostałe wzory listew dostępne na indywidualne zamówienie.

Zalety profilu

 • Głębokość zabudowy 92 mm
 • Uszczelki termozgrzewalne, wrolowane w profil, komorowe.
 • Skrzydło RUND 103 mm zaokrąglone/półzlicowane
 • Ulepszona izolacja cieplna i akustyczna
 • Gwarancja niezmienności kształtu i długotrwałego działania
 • Odporne na szkodliwe wpływy atmosferyczne
 • Odporne za zabrudzenia i łatwe w utrzymaniu czystości
 • Szerokie możliwości szklenia
 • Rama 6-komorowa 92 mm
 • Duże wzmocnienia
 • Nowoczesne, atrakcyjne wizualnie
 • Tworzywo PCV
 • Szeroki wybór kolorów

Okna idealnie nadają się do domów pasywnych, zapewniając doskonałą termoizolację i izolację akustyczną oraz komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Przekrój techniczny

BluEvolution 92 mm MD Rund 

Polecane produkty