Salamander 2D Renowation

Salamander 2D Renowation

Specyfikacja

Okna renowacyjne

salamander

Systemy profili ram renowacyjnych pozwalają na montaż okien bez demontażu starych ościeżnic. Rozwiązanie takie często wykorzystywane jest w starszych budynkach, dzięki czemu unikamy ryzyka uszkodzenia elewacji budynku.

Okno w specjalnej ramie z charakterystyczną „płetwą” od strony wewnętrznej, służące głównie do szybkiej wymiany starego okna na nowe. Przy takiej wymianie demontuje się skrzydła, słupki stałe oraz okucia bez wyrywania starych ościeżnic. Montując nową ramę renowacyjną zakrywamy starą ościeżnicę gdzie od wewnątrz pomieszczenia charakterystyczna „płetwa” ramy tworzy licującą z wewnętrznym murem elegancką opaskę. . Obniżona wysokość ramy powoduje, że pomimo pozostawienia starej ościeżnicy, nie zmniejsza się znacząco światła szyby w oknie.

Stronę zewnętrzną maskujemy odpowiednim kątownikiem który występują w wielu rozmiarach. Zaletą takiego montażu jest to, że unika się niebezpieczeństwa uszkodzenia elewacji budynku co jest bardzo ważne przy budynkach zabytkowych oraz montaż odbywa się bez obróbki tynkarskiej zewnętrznej i wewnętrznej co pozwala wykonać go szybko i bez nadmiernego zabrudzenia pomieszczenia.

salamander-haslo

SALAMANDER STREAMLINE 76 mm RENOVATION- to połączenie niskiej ramy renowacyjnej i skrzydła zaokrąglonego o głębokości zabudowy 82 mm z systemu Salamander Streamline SL-76 mm. Podobnie jak tradycyjne zestawienie ramy i skrzydła dla systemu Streamline- wersja Renowation charakteryzuje się wyjątkową śnieżnobiała bielą, błyszczące profile, wykonane z tworzywa PCW, są łatwe do utrzymania w czystości i odporne na szkodliwe wpływy atmosferyczne.

Pięciokomorowy profil o głębokości zabudowy 76mm wraz z dwiema uszczelkami zapobiegają powstawaniu mostków cieplnych, a tym samym wpływają na wyraźną redukcję kosztów energii. Dodatkowo duże komory wewnętrzne i kształtowniki stalowe ze stali ocynkowanej zapewniają doskonałą stabilność i niezawodne działanie. Pięciokomorowa ościeżnica i skrzydło, w połączeniu ze dużym wzmocnieniem stalowym, daje produkt o znakomitej wytrzymałości, zaś obecność uszczelek 2-komorowych gwarantuje wysoką szczelność produktu finalnego, podwyższone parametry izolacyjności termicznej (Uf = 1,3 W/m2K) i wysoki współczynnik izolacji akustycznej (Rw = 36 dB).

dodatkowe_cechy-2

Profile wielokomorowe

logo-sl76

5-komorowa ościeżnica o szer.76 mm i niskiej wysokości głównej-bez tzw. „płetwy” maskującej, oraz skrzydło RUND- PÓLZLICOWANE o szer.82 mm i nowoczesnym kształcie, wzmacniane stalą o gr.2 mm. gwarantują niezmienność kształtu oraz długotrwałe działanie.

Szerokie możliwości szklenia

Możliwość zastosowania wszystkich rodzajów szyb do max.szer. 48 mm (preferujemy i polecamy stosownie max.pakietu do 40 mm ze względu na najbardziej estetyczny wygląd i ograniczony wybór kształtów list przyszybowych dla szerszych pakietów szklenia)

Standardowa szyba zespolona o współczynniku Ug=1,1 W/m2K, gwarantuje dobra ochronę przed utrata energii cieplnej z pomieszczenia oraz zapewnia wysoka przepuszczalność światła.

opcjonalne możliwość zastosowania pakietu 3 szybowego U=0,6 lub U=0,5

Uszczelki

Skutecznie zabezpieczają przed deszczem i wiatrem. Standardem jest są uszczelki w kolorze szarym.

Ościeżnica / rama

Profil 5-komorwy RENOWCYJNY, o kształcie pozwalającym na zamontowanie dodatkowych profili maskujących od zewnętrznej strony okna.

Zastosowanie

Szeroki profil ( 76 mm) o dużym zakresie zastosowania. Nadaje się on do produkcji okien:

 • rozwiernych,
 • uchylnych,
 • rozwierno-uchylnych,
 • drzwi balkonowych.

Kolorystyka

Opisując system SALAMANDER RENOVATION nie można pominąć kolorystyki profili. Firma zapewnia swoim klientom produkt biały, w okleinach gładkich i drewnopodobnych (wg dostępnej palety barw), w tym drewna szlachetnego. W przypadku zamówień na profile w kolorze jednostronnym, odbiorcy otrzymują produkt na rdzeniu białym-z zewnętrzną ścianką okleinowaną wg zamawianego wzoru dekoru.

Natomiast przy zleceniach na profile w kolorze obustronnym rdzeń profili występuje w trzech kolorach podstawowych dla odpowiednich oklein:

 • jasny brąz – orzech, brąz czekoladowy, dąb bagienny, mahoń, macore, meranti, tiamma, cheyenne brąz
 • ciemny brąz – antracyt, antracyt satynowy, ciemny brąz
 • karmel – złoty dąb, oregon, daglezja, brike rose, tyak arte, vermont, montana, nebraska,

Dzięki temu, w przypadku zarysowań okien przez użytkownika, nie widać białych rys, a jedynie ślady wgłębień w kolorze nałożonej okleiny.

Listwy przyszybowe

System oferuje trzy typy listew przyszybowych: klasyczną płaską, półokrągłą i dekoracyjną.

bluev-rodzaje-2

W firmie BROS standardem jest Roun-line, pozostałe wzory listew dostępne na indywidualne zamówienie.

Zapewnia dodatkowo możliwość szklenia pakietami szyb o szerokości do 40 mm (zwykłe, energooszczędne, bezpieczne, antywłamaniowe i inne) oraz stosowania dowolnych, w tym rozbudowanych i nowoczesnych, systemów okuć obwiedniowych oraz nawiewników.

Zalety profilu

 • Głębokość zabudowy 76 mm
 • Uszczelki termozgrzewalne, wrolowane w profil, komorowe.
 • Skrzydło RUND-ZAOKRĄGLONE szer.82 mm
 • Doskonała izolacja cieplna i akustyczna
 • Gwarancja niezmienności kształtu i długotrwałego działania
 • Odporne na szkodliwe wpływy atmosferyczne
 • Odporne za zabrudzenia i łatwe w utrzymaniu czystości
 • Szerokie możliwości szklenia
 • Rama 5-komorowa NISKA z tzw. „płetwą” maskującą
 • Duże wzmocnienia
 • Skrzydło, profil 5-komorowy
 • Nowoczesne, atrakcyjne wizualnie
 • Tworzywo PCW
 • Szeroki wybór kolorów

Przekrój techniczny

Salamander 2D Renowation 

Polecane produkty